aA
Sisältöön »
 
 
aA
 

Wahren-opisto, yhteystiedot

 
 

Yhteystiedot

Wahreninkatu 11 B, 30100 Forssa
avoinna työkauden aikana:

ma 9.00-11.00 ja 13.00-16.00
ti-pe 9.00-11.00 ja 13.00-15.00

puhelin: (03) 4141 5390
sähköposti: wahrenopisto@forssa.fi
tähän myös opistoa koskevat palautteet!

Rehtori

Simo Veistola, FT, MBA
050-564 0057
simo.veistola@forssa.fi

Toimistosihteeri 

Arja Latvala
(03) 4141 5390
arja.latvala@forssa.fi

Suunnittelijaopettaja, käsityö ja kuvataide (rehtorin varahenkilö)

Marja-Leena Kangasniemi-Saari
ammattiopettaja, muotoilija (YAMK)
(03) 4141 5399, 050-917 5704
marja-leena.saari@forssa.fi

Kielet

Ulla Lehtinen, FM
(03) 4141 5389, 040-759 6380
ulla.lehtinen@forssa.fi

Ilmaisuaineet

Eliisa Lintukorpi, FM
(03) 4141 386, 050-917 3245
eliisa.lintukorpi@forssa.fi

Musiikki 

Natalia Maltizova, musiikinkandidaatti
050-430 1312
natalia.maltizova@forssa.fi

Yhteiskunnalliset aineet

Kari Simonen, YTM
(03) 4141 5398, 050-523 3659
kari.simonen@forssa.fi                                                                                                                    

Tammelan yhdyshenkilö

Mari Haapanen, sivistystoimenjohtaja
(03) 412 0400, 050-339 3675
mari.haapanen@tammela.fi

Forssan kansalaisopiston opistolaiskunta ry

Opistolaiskunnan tavoitteena on tehdä yhteistyötä opiston kanssa ja parantaa opiskelijoiden viihtyvyyttä. Teemme mm. retkiä ja teatterimatkoja. Toimintaan kaivataan mukaan uusia opistolaisia! Liity jäseneksi samalla, kun ilmoittaudut kursseille. Voit tehdä sen helposti ao. lomakkeella tai netissä valitsemalla numeron 009830. Jäsenyys on maksuton.

Lue lisää nettisivuiltamme ja osallistu!

Kerro meille ehdotuksia, ideoita yms. opistolaiskunnan toimintaan! Minne haluat retkiä, matkoja? Tai jotakin muuta?

Sähköposti: wopistolaiskunta@wippies.fi

Opiston mökki sijaitsee Tammelassa Opistontiellä, kauniilla paikalla Pyhäjärven rannalla. Mökkiä voi varata erilaisiin tilaisuuksiin, esim. perhejuhliin. Toimintakausi kesäkuun alusta elokuun loppuun. Tiedustelut ja varaukset Jari Saarinen 050-5955386.